Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Utrudnienia w ruchu na Alei Tysiąclecia w Skarżysku - Kamiennej od czwartku 22 lutego. To początek inwestycji remontowej. Zobacz zdjęcia

Anna Gwóźdź
Anna Gwóźdź
Artur Berus informuje o utrudnieniach w ruchu drogowym. Są konieczne, by wyremontować ważną ulicę w Skarżysku-Kamiennej
Artur Berus informuje o utrudnieniach w ruchu drogowym. Są konieczne, by wyremontować ważną ulicę w Skarżysku-Kamiennej Starostwo Powiatowe w Skarżysku-Kamiennej
Skarżysko-Kamienna przygotowuje się do rozpoczęcia ważnej inwestycji drogowej, która przyniesie korzyści mieszkańcom, ale także wprowadzi pewne utrudnienia w organizacji ruchu. Zarząd Dróg Powiatowych w Skarżysku-Kamiennej, przy udziale przedstawicieli Zarządu Powiatu Skarżyskiego, oficjalnie przekazał plac budowy firmie Budromost-Starachowice, która będzie odpowiedzialna za rozbudowę Alei Tysiąclecia na odcinku od skrzyżowania z Aleją Piłsudskiego do skrzyżowania z ulicą Sokolą.

Utrudnienia w ruchu drogowym na Alei Tysiąclecia w Skarżysku-Kamiennej

Zmiany w organizacji ruchu wejdą w życie już od najbliższego czwartku, 22 lutego 2024 roku. Starosta Artur Berus poinformował, że w ramach zmian nastąpi:

  • Zamknięcie odcinka Alei Tysiąclecia - całkowite zamknięcie dla ruchu kołowego odcinka Alei Tysiąclecia od skrzyżowania z Aleją Marszałka Józefa Piłsudskiego do skrzyżowania z ulicą Sokolą.
  • Zablokowanie wyjazdu do Alei Tysiąclecia - wyjazd z ulic Spornej i Bankowej będzie zablokowany.
  • Zmiana tras linii autobusowych - trasy linii autobusowych przebiegną teraz przez Aleję Marszałka Piłsudskiego, Aleję Niepodległości oraz ulicę Sokolą.
  • Ustawienie tymczasowych przystanków autobusowych - na odcinku Alei Marszałka Józefa Piłsudskiego, przy wjeździe do budynku II Liceum Ogólnokształcącego, zostaną utworzone tymczasowe przystanki autobusowe dla obu kierunków jazdy.
  • Zakaz wjazdu, ale nie dla pojazdów budowy i mieszkańców - wprowadzony zakaz wjazdu na Aleję Tysiąclecia nie będzie dotyczył pojazdów budowy oraz mieszkańców. Obsługa Banku Pekao odbywać się będzie od strony Nowego Manhattanu.

Zobacz zdjęcia z podpisania umowy i placu budowy:

Remont Alei Tysiąclecia w Skarżysku-Kamiennej. Co będzie zrobione?

Jak podkreślał Artur Berus, utrudnienia są nieuniknione, ale konieczne dla przeprowadzenia remontu, który obejmuje poszerzenie jezdni, budowę chodnika, zatok autobusowych oraz ronda na skrzyżowaniu Alei Tysiąclecia z ulicą Sokolą. Cały projekt ma zakończyć się w styczniu 2025 roku.
Firma Budromost-Starachowice zobowiązała się do rozpoczęcia prac w przeciągu trzech najbliższych tygodni. Prezes zarządu Dominik Podsiadło, zapewnia, że inwestycja będzie wymagała skoordynowania wielu branż, a termin zakończenia będzie utrzymany.

Mimo utrudnień, starosta Berus przekonuje mieszkańców, że warto poczekać na ukończenie projektu. Inwestycja ta ma na celu poprawę infrastruktury drogowej, a 70 procent kosztów pochodzi z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Za ewentualne niedogodności przeprosił również zastępca prezesa zarządu firmy Budromost-Starachowice, Grzegorz Adamus.

Alternatywne trasy komunikacyjne, takie jak ulice Żeromskiego i Niepodległości, zostaną udostępnione, aby zminimalizować wpływ zamknięcia Alei Tysiąclecia na życie codzienne mieszkańców.

Zobacz zdjęcia:

emisja bez ograniczeń wiekowychnarkotyki
Wideo

Strefa Biznesu: Czterodniowy tydzień pracy w tej kadencji Sejmu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na skarzyskokamienna.naszemiasto.pl Nasze Miasto