Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Rusza rozbudowa Alei Tysiąclecia w Skarżysku-Kamiennej. Prace wkrótce się rozpoczną. Będą utrudnienia dla kierowców

Mateusz Dudzik
Mateusz Dudzik
Podczas podpisania umowy na przebudowę Alei Tysiąclecia w Skarżysku-Kamiennej
Podczas podpisania umowy na przebudowę Alei Tysiąclecia w Skarżysku-Kamiennej Starostwo Powiatowe w Skarżysku-Kamiennej
„Budromost - Starachowice" Spółka z Wąchocka będzie realizować rozbudowę Alei Tysiąclecia w Skarżysku-Kamiennej. Umowa z firmą została oficjalnie podpisana przez Zarząd Dróg Powiatowych w obecności przedstawicieli Zarządu Powiatu Skarżyskiego – starosty Artura Berusa i członka Tadeusza Bałchanowskiego. Powiat, na czas trwania inwestycji, ma już przygotowany i zatwierdzony projekt tymczasowej organizacji ruchu.

Rusza rozbudowa Alei Tysiąclecia w Skarżysku-Kamiennej. Podpisano umowę

– To bardzo ważne zadanie dla Powiatu Skarżyskiego, szczególnie dla mieszkańców Skarżyska-Kamiennej. Droga powiatowa Tysiąclecia wymagała remontu od wielu lat. Obiecaliśmy mieszkańcom powiatu, że tą drogę przebudujemy i przebudowujemy ją wraz ze ścieżką rowerową tak jak mieszkańcy oczekiwali - mówi starosta Artur Berus. - Jest to bardzo mocno skomplikowane zadanie i przez to finansowo też niełatwe. Przeznaczamy na to zadanie 12 milionów złotych, w tym 70 procent pozyskane z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, co pokazuje też naszą aktywność i skuteczność - dodaje starosta, podkreślając, że rozbudowa wiąże się ze złożonością prac ze względu na dużą ilość przebudowy sieci podziemnych w centrum miasta.

Rozbudowa Alei Tysiąclecia w Skarżysku-Kamiennej obejmie ulicę o długości 820 metrów na odcinku od skrzyżowania z Aleją Piłsudskiego do skrzyżowania z ulicą Sokolą. Jezdnia zostanie poszerzona do 7 metrów, przebudowane zostaną zjazdy, wybudowany chodnik oraz zatoki autobusowe. Skrzyżowanie al. Tysiąclecia z ul. Sokolą zostanie przebudowane na skrzyżowanie o ruchu okrężnym (rondo). Po stronie lewej w kierunku ul. Sokolej wybudowana zostanie także ścieżka rowerowa o szerokości 2 m o nawierzchni bitumicznej wraz z chodnikiem z kostki betonowej szerokości 1,5 metra oraz ścieżka pieszo-rowerowa o szerokości 3 metrów o nawierzchni bitumicznej zlokalizowana przy krawędzi jezdni.

- Jest to inwestycja, która będzie wymagała skoordynowania wykonawców wielu branż i wykonania pełnej przebudowy. Postaramy się ten termin wykonania jaki mamy, 12 miesięcy od podpisania umowy dotrzymać – mówi Dominik Podsiadło, prezes zarządu „Budromost – Starachowice” informując, że firma planuje rozpocząć prace przy inwestycji w przeciągu najbliższych trzech tygodni.

- Na pewno będzie to utrudnienie dla mieszkańców. Chciałbym, za te utrudnienia przeprosić, ale myślę, że warto będzie poczekać i później bezpiecznie tą drogą przemieszczać się do pracy, do szkoły czy nawet do sklepu – dodaje zastępca prezesa zarządu firmy Grzegorz Adamus.

Powiat ma już przygotowany i zatwierdzony projekt tymczasowej organizacji ruchu na czas trwania inwestycji.

- Projekt tymczasowej organizacji ruchu zakłada wyłączenie z ruchu ul. Tysiąclecia, aby sprawnie przeprowadzić przebudowę drogi w ciągu 12 miesięcy. Ale alternatywą jest tu ul. Żeromskiego i Niepodległości – informuje starosta Artur Berus prezentując zatwierdzony projekt tymczasowej organizacji ruchu.

Inwestycja będzie realizowana w latach 2024 – 2025 przy udziale środków pozyskanych z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Obława policyjna na Pomorzu. 43-latek poszukiwany jest za zabójstwo

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na skarzyskokamienna.naszemiasto.pl Nasze Miasto