Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Przebudowa Alei Tysiąclecia w Skarżysku-Kamiennej. Może skończyć się nawet wcześniej niż zakładano. Zobacz film i zdjęcia

Anna Gwóźdź
Anna Gwóźdź
Wideo
od 12 lat
Gruntowna przebudowa Alei Tysiąclecia w Skarżysku-Kamiennej to inwestycja długo wyczekiwana przez mieszkańców. Wśród skarżyszczan przemykały nawet dowcipy, że ten kto mieszka przy tej ulicy, nigdy w nocy nie śpi spokojnie. Od 22 lutego trwa remont drogi, co niesie ze sobą pewne utrudnienia, które trzeba przeczekać. Jest prawdopodobieństwo, że prace skończą się nawet wcześniej niż zakładano. Zobacz film i zdjęcia.

Skarżysko doczekało się remontu dziurawej Alei Tysiąclecia

O najnowszych poczynaniach w sprawie remontu Alei Tysiąclecia mówił Adam Ciok, członek Zarządu Powiatu Skarżyskiego.

- Aktualnie remontowany jest odcinek łączący osiedle Przydworcowe z częścią Milicy. Budowa trwa, firma już działa, więc myślę, że jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to mieszkańcy jeszcze w tym roku pojadą przez odcinek nowej drogi. To ważny układ komunikacyjny i cieszę się jako samorządowiec, że doprowadziliśmy to do końca, tym bardziej, że droga odciąży też inne części miasta, na przykład ulicę Żeromskiego, Wiejską, Spółdzielczą - informował. - Udało się i jak widzimy droga już jest przebudowywana. To nie tylko obietnice wyborcze, działamy realnie - dodawał.

Cała inwestycja modernizacyjna to koszt blisko 12 milionów złotych. Powiat skarżyski otrzymał na cel jej remontu 70 procent kwoty ze środków rządowych, reszta to wkład własny Zarządu Powiatu Skarżyskiego.

Przebudowa Alei Tysiąclecia w Skarżysku-Kamiennej. Prace mogą skończyć się szybciej

Inwestor na zakończenie robót ma czas do lutego, 2025 roku. Prace idą jednak sprawnie i jak mówił starosta skarżyski Artur Berus, firma Budromost - wykonawca inwestycji może zdążyć nawet do listopada 2024 roku. Jednakże w związku z budową drogi, na mieszkańców czekają pewne utrudnienia.

- Ten okres będziemy musieli jako kierowcy i mieszkańcy wytrzymać. Dzięki remontowi powstanie nie tylko ulica, ale i ścieżka rowerowa oraz chodnik. To bardzo mnie cieszy, bo mieszkańcy długi czas przesyłali sygnały do powiatu o potrzebie totalnego remontu Alei Tysiąclecia - dodawał Artur Berus.

Zmiany drogowe w związku z przebudową Alei Tysiąclecia w Skarżysku-Kamiennej

  • Zamknięcie odcinka Alei Tysiąclecia - całkowite zamknięcie dla ruchu kołowego odcinka Alei Tysiąclecia od skrzyżowania z Aleją Marszałka Józefa Piłsudskiego do skrzyżowania z ulicą Sokolą.
  • Zablokowanie wyjazdu do Alei Tysiąclecia - wyjazd z ulic Spornej i Bankowej będzie zablokowany.
  • Zmiana tras linii autobusowych - trasy linii autobusowych przebiegną teraz przez Aleję Marszałka Piłsudskiego, Aleję Niepodległości oraz ulicę Sokolą.
  • Ustawienie tymczasowych przystanków autobusowych - na odcinku Alei Marszałka Józefa Piłsudskiego, przy wjeździe do budynku II Liceum Ogólnokształcącego, zostaną utworzone tymczasowe przystanki autobusowe dla obu kierunków jazdy.
  • Zakaz wjazdu, ale nie dla pojazdów budowy i mieszkańców - wprowadzony zakaz wjazdu na Aleję Tysiąclecia nie będzie dotyczył pojazdów budowy oraz mieszkańców. Obsługa Banku Pekao odbywać się będzie od strony Nowego Manhattanu.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na skarzyskokamienna.naszemiasto.pl Nasze Miasto