Żmijewski, Derlatka i Lipka z medalami na Śląsku

Piotr Stańczak
Rafał Lipka (w środku) stanął na najwyższym stopniu podium Puchar Polski w kategorii powyżej 83 kilogramów weteranów. Archiwum prywatne
Dobra postawa naszych zawodników w Pucharze Polski i piątych Otwartych Mistrzostwach Śląska w Trójboju Siłowym Klasycznym

Skarżyszczanie: Włodzimierz Żmijewski, Dominik Derlatka i Rafał Lipka - wystartowali w trzecim Pucharze Polski i piątych Otwartych Mistrzostwach Śląska w Trójboju Siłowym Klasycznym. Impreza odbyła się na początku kwietnia w Rudzie Śląskiej.

Pierwszy na pomoście walczył Żmijewski (reprezentuje klub Kobra Kościan). Zmierzył się z seniorami i weteranami w kategorii wagowej do 74 kilogramów. 68-letni (!) siłacz zaliczył w przysiadach 200 kg i był to największy ciężar w przysiadach kategorii do 74 kg w Pucharze Polski. W wyciskaniu leżąc zaliczył 70 kg. Niestety w swojej koronnej konkurencji, czyli martwym ciągu, osiągnął „tylko” 235 kg. W sumie Żmijewski zgromadził w trójboju 505 kg, co dało mu piąte miejsce w pucharze i mistrzostwach Śląska seniorów, a także drugie w pucharowej klasyfikacji weteranów 60-69 lat i trzecie open w tej kategorii wiekowej.

Dominik Derlatka, reprezentujący barwy Wikinga Starachowice rywalizował w open juniorów do lat 23. Zawody rozpoczął od nowego rekordu życiowego w przysiadach - 210 kg. W wyciskaniu leżąc bez problemów zaliczył 135 kg, popis siły dał w martwym ciągu, gdzie w trzecim podejściu poprawił „życiówkę” podnosząc 225 kg! Łącznie zgromadził 570 kg, co jest również jego nowym rekordem w karierze. W punktacji Wilksa Derlatka zajął siódme miejsce.

Rafał Lipka (także Wiking Starachowice), walczył zarówno w Pucharze Polski, jak i w Otwartych Mistrzostwach Śląska, w kategorii seniorów i weteranów pierwszej grupy (40-49 lat). W przysiadach zaliczył 260, w wyciskaniu 170, w martwym ciągu 270 kg. Łącznie zebrał 700 kg i ponad 400 punktów Wilksa. Nasz siłacz zwyciężył w kategorii powyżej 83 kg weteranów w pucharze. Był drugi wśród weteranów. W batalii seniorów powyżej 120 kg zajął trzecią lokatę w pucharze i mistrzostwach Śląska. aą