MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Ulica Główna i ulica Kochanowskiego w Skarżysku-Kamiennej doczekały się remontu. Milionowe inwestycje zakończą się w 2024 roku

Amelia Sumara
Amelia Sumara
Wideo
od 12 lat
Ulica Główna i ulica Kochanowskiego w Skarżysku-Kamiennej doczekały się remontu. Milionowe inwestycje mają zakończyć się jeszcze w 2024 roku. Zobaczcie, jak drogi wyglądają przed modernizacją.

Ulica Główna i ulica Kochanowskiego w Skarżysku doczekały się remontu

Władze Skarżyska-Kamiennej w październiku złożyły wniosek do Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na dofinansowanie do przebudowy ulicy Kochanowskiego. Wniosek znalazł się na liście zadań rekomendowanych do dofinansowania. Jak informował zastępca prezydenta Skarżyska-Kamiennej, Andrzej Brzeziński:

Ulica Kochanowskiego będzie kompleksowo przebudowana. Powstaną nowe chodniki. Przebudowana będzie infrastruktura techniczna, jak i wodociągowa czy gazowa. Powstaną też 92 miejsca postojowe.

Łączny koszt planowanej inwestycji to 4 383 109 złotych, a dofinansowanie wynosi 3 506 487 złotych. Z budżetu miasta do przebudowy ulicy Kochanowskiego dołożone zostanie nieco ponad 870 tysięcy złotych.

We wtorek podpisana została podpisana umowa na wykonanie tej inwestycji. Prezydent Konrad Kronig poinformował: Podpisaliśmy umowę na przebudowę ulicy Kochanowskiego.Inwestycję przeprowadzi firma Budromost ze Starachowic. Wykonawca ma czas na wykonanie zadania do połowy grudnia tego roku.

W przypadku ulicy Głównej podpisaliśmy już umowę z wykonawcą, który na zakończenie inwestycji ma czas do połowy listopada bieżącego roku. Jeżeli chodzi o ulicę Kochanowskiego to umowę podpiszemy najprawdopodobniej w drugim tygodniu stycznia, a wykonawca będzie miał rok czasu na jej zakończenie.

- mówił Andrzej Brzeziński, zastępca prezydenta Skarżyska-Kamiennej.

Ulica Główna w Skarżysku-Kamiennej zostanie przebudowana, a inwestycję zrealizuje firma Trakt z Piekoszowa, która została wybrana w drodze przetargu. Umowa z wykonawcą została już podpisana. Zgodnie z jej zapisami, firma ma czas na ukończenie zadania do połowy listopada przyszłego roku. Ulica Główna realizowana będzie z dofinansowaniem, które miasto pozyskało z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Jest to kwota ponad 4 milionów złotych. Wartość całego zadania to ponad 7 milionów złotych.

Inwestycja będzie polegała na przebudowie drogi o długości 1,35 kilometra. Po jednej stronie powstanie chodnik. W ramach przebudowy powstaną również zjazdy, kanalizacja deszczowa i kanał technologiczny.

Zobacz także

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na skarzyskokamienna.naszemiasto.pl Nasze Miasto