MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Rusza remont sali gimnastycznej w Zespole Placówek Resocjalizacyjno-Wychowawczych w Skarżysku-Kamiennej. Zobacz, jak wygląda

Amelia Sumara
Amelia Sumara
Wideo
od 7 lat
W najbliższych dniach ruszy kolejna inwestycja poprawiająca warunki sportowe w szkołach, realizowana przez powiat skarżyski. Tym razem generalny remont przejdzie sala gimnastyczna w Zespole Placówek Resocjalizacyjno-Wychowawczych w Skarżysku-Kamiennej. Koszt inwestycji wyniesie blisko 500 tysięcy złotych.

Rusza remont sali gimnastycznej w skarżyskim Zespole Resocjalizacyjno-Wychowawczym

Remont sali gimnastycznej w Zespole Placówek Resocjalizacyjno-Wychowawczych przy ulicy Legionów 131 w Skarżysku-Kamiennej realizowany jest w ramach zadania inwestycyjnego "Poprawa infrastruktury sportowej w placówkach oświatowych Powiatu Skarżyskiego", na które powiat pozyskał środki z programu Sportowa Polska - Program Rozwoju Lokalnej Infrastruktury Sportowej – edycja 2022.

Pod koniec października w Zespole Placówek Resocjalizacyjno-Wychowawczych oddaliśmy do użytku nowe boisko szkolne, teraz rusza remont sali gimnastycznej. Obiecaliśmy to uczniom. Dotrzymaliśmy słowa i już w kwietniu młodzież będzie miała w pełni zapewnione godne warunki do uprawiania sportu.

- mówił starosta Artur Berus.

Jak informuje członek zarządu Katarzyna Bilska inwestycja obejmie generalny remont sali gimnastycznej, gdzie zostanie przeprowadzony remont podłogi, wyrównanie i malowanie ścian, wymiana - stolarki drzwiowej, oświetlenia, grzejników oraz wyposażenia sportowego, a także uszczelnienie dachu. Zamontowane zostaną także wentylatory wywiewne. Ponadto wyremontowane zostaną - siłownia oraz pokój nauczycielski i magazyn.

Całkowita wartość inwestycji to koszt 466 576,28 złotych. Zadanie finansowane jest po 50 procent ze środków z budżetu powiatu skarżyskiego i środków pozyskanych z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.

Przedstawiciele zarządu powiatu skarżyskiego - starosta Artur Berus, członek Katarzyna Bilska i skarbnik Urszula Wrona przy udziale dyrektora placówki Artura Szumielewicza podpisali umowę z wykonawcą zadania. Remont sali gimnastycznej w Zespole Placówek Resocjalizacyjno-Wychowawczych wykona wybrana w drodze przetargu firma P.W. DANBUD Daniel Wojdat z Jedlni-Letnisko. Jak informuje wykonawca prace remontowe rozpoczną się już od najbliższego poniedziałku. Zgodnie z umową firma na realizację zadania ma czas do końca marca 2024 roku.

Zobacz w galerii zdjęć, jak wygląda sala gimnastyczna

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na skarzyskokamienna.naszemiasto.pl Nasze Miasto