MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Rondo na skrzyżowaniu ulic 1-Maja i Towarowej w Skarżysku-Kamiennej zostało oficjalnie odebrane

Amelia Sumara
Amelia Sumara
Rondo na skrzyżowaniu ulic 1-Maja i Towarowej w Skarżysku zostało oficjalnie odebrane. Zobaczcie zdjęcia z ostatecznego odbioru inwestycji>>>
Rondo na skrzyżowaniu ulic 1-Maja i Towarowej w Skarżysku zostało oficjalnie odebrane. Zobaczcie zdjęcia z ostatecznego odbioru inwestycji>>>powiatskarzyski.pl
Ostatnio informowaliśmy o zakończeniu przez powiat skarżyski budowy ronda przy skrzyżowaniu ulicy Towarowej z ulicą 1-go Maja w Skarżysku-Kamiennej. W czwartek, 14 grudnia dokonano odbioru końcowego inwestycji.

Rondo na skrzyżowaniu ulic 1-Maja i Towarowej w Skarżysku zostało oficjalnie odebrane

Jesienią w Skarżysku-Kamiennej trwały prace związane z budową ronda na zbiegu ulic Towarowej i 1-go Maja. Z dniem 1 listopada odcinek tej drogi powiatowej został dopuszczony do ruchu. Jednakże odbiór końcowy tej inwestycji miał miejsce dopiero 14 grudnia i był okazją do oglądu i oceny efektu końcowego wykonanych prac.

Zobaczcie zdjęcia z ostatecznego odbioru inwestycji na skrzyżowaniu ulic 1-Maja i Towarowej w Skarżysku:

Dla powiatu skarżyskiego to jest bardzo ważne wydarzenie. Na początku kadencji mówiliśmy o tym właśnie rozwiązaniu komunikacyjnym i co niektórzy z niedowierzaniem patrzyli na to co chcemy zrobić. Dzisiaj mamy dowód, że się udało, a co najważniejsze, że pozyskaliśmy na ten cel zewnętrzne środki oraz partnera - właściciela Biedronki, który partycypował w kosztach tego zadania. Słyszę od mieszkańców Skarżyska, że ta inwestycja bardzo się im podoba, bo oprócz tych walorów drogowych, nowych chodników, odnowiony został, na koszt Powiatu Skarżyskiego, także pomnik 55-lecia miasta, a za kilkanaście dni stanie też w tym miejscu lokomotywa LS40, którą podarowała nam firma Wtórpol. W to zadanie też się włączyły PKP, za co serdecznie dziękuję.

- zaznaczył podczas odbioru inwestycji starosta Artur Berus, podkreślając, że dzielnica Kamienna jest bardzo bliska członkowi zarządu panu Adamowi Ciokowi, ale też panu radnemu Markowi Gąsce, którzy dużo robią dla jej rozwoju.

Skrzyżowanie ulic Towarowej i 1-go Maja zostało całkowicie przebudowane. Powstało w tym miejscu rondo o średnicy zewnętrznej 35 metrów i średnicy wewnętrznej 21 metrów. Wymieniono kanalizację deszczową. Wykonano nowy monitoring, przykanaliki, ciągi dla pieszych, a także 7 miejsc parkingowych, dla zapewnienia obsługi komunikacyjnej zlokalizowanych w tym miejscu działalności gospodarczych.

- Wykonaliśmy również przebudowę oświetlenia. Powstało oświetlenie ledowe, które składa się z 21 słupów, które powodują, że to miejsce jest bardzo dobrze doświetlone. W ramach robot dodatkowych został wybudowany także chodnik. Ponadto została wykonana kanalizacja deszczowa na długości około 200 metrów. Mamy już także przygotowane elementy pod ustawienie lokomotywy. Cała inwestycja kosztowała ponad 3 miliony złotych - poinformował Marek Czyż, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Skarżysku-Kamiennej. Dyrektor zaznaczył także, że należą się duże podziękowania dla wykonawcy, który mimo niesprzyjających warunków pogodowych dołożył wszelkich starań, żeby udało się w terminie zakończyć to zadanie.

Zaangażowanie wykonawcy, inspektorów nadzoru, ale również dyrekcji i pracowników Zarządu Dróg Powiatowych, którzy czuwali nad prawidłowym przebiegiem inwestycji, docenił także członek zarządu powiatu Tadeusz Bałchanowski, dziękując za owocną współpracę przy realizacji zadania.

Zobaczcie zdjęcia z ostatecznego odbioru inwestycji na skrzyżowaniu ulic 1-Maja i Towarowej w Skarżysku:

Bardzo się cieszę, że tak szybko udało się wykonawcy zakończyć zadanie. W trakcie inwestycji doszły dodatkowe zadania jak wykonanie chodnika od sklepu do ulicy Staszica, jak również wsłuchaliśmy się w głosy mieszkańców i wykostkowaliśmy skwerek, aby usprawnić i ułatwić ciąg komunikacyjny, w tym miejscu, gdzie mieszkańcy wydeptali i wskazali potrzebę jego wykonania. Inwestycja jest naprawdę bardzo ładna, a lokomotywa, która stanie tu w przeciągu miesiąca na pewno uatrakcyjni dodatkowo to miejsce i też pokaże, że jak się chce, to się da.

- mówił Adam Ciok, członek Zarządu Powiatu Skarżyskiego.

Wicestarosta Anna Leżańska podkreśliła, że najważniejszą rolą tej drogi jest bezpieczeństwo. Wyraziła także nadzieję, że mieszkańcy miasta oraz ościennych gmin korzystający z niej na co dzień będą zadowoleni z zastosowanych rozwiązań.

W imieniu mieszkańców, którzy najczęściej będą korzystać z tego skrzyżowania chciałbym podziękować zarządowi powiatu za tą inwestycję. Można powiedzieć, że w zamian za to stare, paskudne, dziwne skrzyżowanie powstało piękne, funkcjonalne skrzyżowanie, a co najważniejsze bezpieczne - podkreślił, nie kryjąc zadowolenia z nowego rozwiązania komunikacyjnego, obecny przy odbiorze radny Marek Gąska. - Dzięki temu zyskaliśmy dodatkowo chodnik na 1-go Maja do Staszica, który był w tragicznym stanie i za to też serdecznie dziękuję - dodał radny.

Wartość inwestycji to 3,4 miliona złotych, z czego 1,5 miliona złotych pochodzi z Programu Rozwoju Dróg Lokalnych. Partnerem zadania jest również sieć sklepów Biedronka, która zlokalizowana jest tuż przy rondzie. Nie wybrano jeszcze nazwy nowego ronda. Artur Berus podkreślił, że jest to po stronie gminy, ale powiat również zaproponuje coś od siebie.

Zobaczcie zdjęcia z ostatecznego odbioru inwestycji na skrzyżowaniu ulic 1-Maja i Towarowej w Skarżysku:

Wykonawcą robót była Firma Budowlano-Drogową „BAKAMEX” Janusz Bakalarz z Kielc.

Zobacz także

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Tragiczne zdarzenie na Majorce - są zabici i ranni

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na skarzyskokamienna.naszemiasto.pl Nasze Miasto