Julie z Suchedniowa znów w blasku złota

Piotr Stańczak
Julia Pająk (z lewej) oraz Julia Pajek to złoty suchedniowski duet. Nasze badmintonistki obroniły w miniony weekend w Białymstoku tytuł deblowych mistrzyń Polski młodziczek młodszych. Archiwum klubowe
Młodziczki młodsze Orlicza obroniły tytuł mistrzyń Polski sprzed roku. Nasze zawodniczki przerwały też fatum, pokonując wreszcie rywalki z Unii Bieruń

Suchedniowscy badmintoniści świętują kolejny sukces. Dwie zawodniczki tamtejszego Orlicza - Julia Pajek oraz Julia Pająk wywalczyły złoty medal w Mistrzostwach Polski Młodzików Młodszych w Białymstoku.

Ciężki półfinał

W półfinale suchedniowianki rozegrały fantastyczny mecz z faworytkami turnieju - Anną Czuchrą/Joanną Podedworny z UKS Unia Bieruń. Potyczka rozstrzygnęła się dopiero w trzecim secie. Nasze badmintonistki najpierw wygrały pierwszą partię 21:17, potem uległy rywalkom w drugiej 10:21, by w trzeciej zwyciężyć 21:17. Awansowały do finału rozgrywek deblowych, gdzie bez problemu pokonały Angelikę Kowarską (Technik) Głubczyce /Małgorzatę Muszyńską (Pszczyna) 21:13 i 21:13.

Julie z Suchedniowa obroniły tytuł mistrzyń Polski sprzed roku. Przez cały sezon naszej parze nie udało się wygrać z rywalkami z Unią Bieruń. Losowanie tym razem też nie było dla nich łaskawe. Półfinał właściwie rozstrzygnął kwestię, kto zdobędzie złoty medal mistrzostw. Zawodniczki Orlicza wykazały się dużą odpornością psychiczną i po emocjonującym trzysetowym pojedynku wygrały końcówkę trzeciego seta do 17.

Czas na kadrę narodową

Julia Pająk również dobrze zagrała w grze pojedynczej i wywalczyła brązowy medal. W półfinale uległa Dominice Gajda z Kędzierzyna-Koźla 18:21, 18:21. Pajek w drugiej rundzie spotkała się z faworytką turnieju, Joanną Podedworny i przegrała 18:21, 12:21.

- Gratulujemy Julkom kolejnych medali dla Orlicza. Teraz czekamy z nadzieją na powołania do kadry narodowej - zapowiada Aleksandra Dąbczyńska, trenerka suchedniowskich badmintonistów.