Dąbczyńska rządziła na Bałkanach

Piotr Stańczak
Wiktoria Dąbczyńska, zawodniczka Orlicza Suchedniów wywalczyła trzy medale w Międzynarodowych Mistrzostwach Chorwacji. Odbyły się one 7-9 października w Dubrovniku.

Wiktoria kilka dni wcześniej zdobyła dwa złote medale na Grand Prix Gold. W Chorwacji tylko potwierdziła wysoką formę. Złoty wywalczyła w deblu z Aleksandrą Goszczyńską (Milenium Warszawa). W finale pokonały Szwajcarki Aline Muller/Jenijirę Stadelman 21:10, 21:16. W singlu suchedniowianka była trzecia. Po sensacyjnym zwycięstwie nad rozstawioną z numerem 3 Czeszką Moniką Svetnickovą (21:18, 21:16) zapewniła sobie brąz. W półfinale musiała uznać wyższość Węgierki Reki Madarasz (21:13, 6:21, 13:21). Drugi brązowy krążek Wiktoria dorzuciła w mikście z Robertem Cybulskim (Lednik Miastko). W półfinale ulegli Słoweńcom Mice Ivanic /Nikowi Arihowi 18:21, 17:21.

Druga z naszych badmintonistek startujących w Chorwacji, Izabela Pajek nie zdołała stanąć na podium. W deblu z Wiktorią Adamek (UKS Ząbkowice Dąbrowa Górnicza) odpadła w pierwszej rundzie. W mikście z Radosławem Wróblem (Vol Trick Kępno) dotarła do 1/8 finału, tu ulegli Dąbczyńskiej i Cybulskiemu 11:21, 11:21. Wiktoria czeka teraz na powołanie do kadry na listopadowe Mistrzostwa Świata Juniorów w Hiszpanii.

Wojciech Łobodziński, trener Arki Gdynia: Karny był ewidentny