Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Patrycja Markowska wystąpi w Skarżysku-Kamiennej. Artystka zagra mikołajkowy koncert z okazji 100-lecia miasta

Amelia Sumara
Amelia Sumara
Patrycja Markowska wystąpi w Skarżysku! Zagra mikołajkowy koncert na 100-lecie miasta.
Patrycja Markowska wystąpi w Skarżysku! Zagra mikołajkowy koncert na 100-lecie miasta. archiwum
W sobotę, 9 grudnia w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej odbędą się Jubileuszowe Mikołajki WiekFEST, czyli wielka przedświąteczna impreza dla mieszkańców naszego miasta. Dla uczestników przygotowano wiele atrakcji, między innymi koncert Patrycji Markowskiej. Wstęp na imprezę jest bezpłatny.

Patrycja Markowska wystąpi w Skarżysku! Zagra mikołajkowy koncert na 100-lecie miasta

W sobotę, 9 grudnia na mieszkańców Skarżyska-Kamiennej w Miejskim Centrum Kultury będzie czekało wiele atrakcji, związanych z kończącym się jubileuszem miasta, a także z Mikołajkami i zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia.

Atrakcje na Jubileuszowych Mikołajkach WiekFEST w Skarżysku:

  • Jarmark Świąteczny i wspólne ubieranie jubileuszowej choinki,
  • animacje dla dzieci,
  • bezpłatne zdjęcia świąteczne,
  • strefę gastronomiczną (z degustacją dań i napojów świątecznych),
  • wernisaż wystawy fotografii,
  • koncerty lokalnych artystów,
  • gwiazda wieczoru Patrycja Markowska

Jubileuszowe Mikołajki WiekFEST to impreza mająca za zadanie integrować lokalną społeczność i umożliwić mieszkańcom Skarżyska-Kamiennej włączenie się w obchody 100. rocznicy uzyskania przez nasze miasto praw miejskich. Jubileuszowe Mikołajki będą ostatnim wydarzeniem realizowanym w ramach jubileuszowego cyklu „WiekFEST- 100 lat wspólnoty miasta Skarżyska-Kamiennej. Świadomi przeszłości, patrzymy w przyszłość”.

O godzinie 12 w holu wejściowym i w Galerii Miejskiego Centrum Kultury rozpocznie się Jarmark Świąteczny. Na stoiskach handlowych każdy zainteresowany będzie mógł kupić między innymi: rękodzieło artystyczne, ozdoby choinkowe, stroiki, kartki, bibeloty świąteczne i wiele różnych rzeczy związanych ze Świętami Bożego Narodzenia.

Od godziny 13 w Kawiarni Miejskiego Centrum Kultury ruszy strefa gastronomiczna ze stoiskami z potrawami, słodkościami i napojami świątecznymi. O to, by nikt nie wyszedł z imprezy głodny zadbają między innymi: Koło Gospodyń Wiejskich „Kierzanki”, Zespół Stowarzyszenia Aktywisko, a także grupa rodziców dzieci z Szkoły Podstawowej numer 13 i grupa cheerleaderek „Angels”. Mieszkańcy Skarżyska będą mogli spróbować między innymi bezpłatnego czerwonego barszczyku z pasztecikiem i bezpłatnej aromatycznej gorącej herbaty z owocami i imbirem (lub ponczu świątecznego). W strefie gastronomicznej dostępne będą również stoiska sprzedające tradycyjne potrawy i słodkości świąteczne, z których dochód będzie przeznaczony na wsparcie działań statutowych organizacji prowadzących stoiska.

O godzinie 14 w Kawiarni Miejskiego Centrum Kultury i w Patio ruszy moduł ze świątecznymi warsztatami i animacjami dla dzieci. Dla najmłodszych przygotowano między innymi warsztaty kreatywne, wykonywanie ozdób choinkowych, liczne konkursy, świąteczne malowanie buziek i wiele innych atrakcji.

Od godziny 14 w sali „starej galerii” Miejskiego Centrum Kultury otwarte zostanie Świąteczne Studio Fotograficzne, w którym każdy chętny sam, lub wspólnie ze swoimi najbliższymi będzie mógł wykonać bezpłatne zdjęcia świąteczne.

O godzinie 15 w Patio Miejskiego Centrum Kultury rozpocznie się wspólne śpiewanie piosenek świątecznych i występy lokalnych artystów. Wystąpią między innymi wokaliści i wokalistki z grupy artystycznej MCK Małgorzaty Skuzy, a także zespół Zdrowo Zakręceni. Równolegle mieszkańcy Skarżyska będą wspólnie ubierać wielką jubileuszową choinkę.

O godzinie 17 w sali lustrzanej Miejskiego Centrum Kultury odbędzie się wernisaż wystawy fotografii WiekFEST „Skarżysko-Kamienna: wczoraj i dziś”, na którą złoży się około 80 zdjęć naszego miasta, dokumentujących zachodzące w nim zmiany na przestrzeni ostatnich lat.

O godzinie 19:30 w sali widowiskowej Miejskiego Centrum Kultury odbędzie się koncert Patrycji Markowskiej – artystki dysponującej jednym z najbardziej charakterystycznych głosów polskiej sceny muzycznej. Jej barwa głosu, magnetyzująca osobowość i umiłowanie wolności od lat spotykają się z ogromną sympatią odbiorców.

Patrycja Markowska - Świat Się Pomylił

Wydarzenie organizowane jest przez Skarżyskie Stowarzyszenie Inicjatyw Obywatelskich, Miejskie Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej oraz Stowarzyszenie Aktywisko, a zostało dofinansowane przez gminę Skarżysko-Kamienna. Wstęp na imprezę jest bezpłatny.

Zobacz także

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na skarzyskokamienna.naszemiasto.pl Nasze Miasto