Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Miasto odkupiło cenne rzeźby od likwidowanego Marywilu. Staną w Galerii Kocioł [FOTOGALERIA]

Redakcja
Gmina Suchedniów odkupiła za symboliczną cenę pięć rzeźb, znajdujących się na terenie upadłych Zakładów Wyrobów Kamionkowych "Marywil". Syndyk sprzedał je za jedyne kilkaset złotych.

ZOBACZ KOLEJNE RZEŹB NA NASTĘPNYCH SLAJDACH

Własnością miasta stały się dwie futurystyczne rzeźby nieżyjącego artysty Stefana Maja, a także wizerunek doktora Witolda Poziomskiego, Dziewczynę z Kotem, Chrystusa Frasobliwego. Nabyto również sześciany z literami, składającymi się w napis "Suchedniów". Wszystkie rzeźby wykonane są z miejscowej gliny, wiele lat temu zostały wypalone w specjalnych piecach do wypieku ceramiki. 

Niewypalonych rzeźb, stojących w jednej z hal samorząd nie odkupywał - nie da się ich już ocalić. Poza tym, jak ocenili fachowcy, nie przedstawiają one większej wartości artystycznej.

- Rzeźby zostaną wystawione w Galerii Sztuki "Kocioł", która ma powstać nad zalewem po rewitalizacji terenów wokół zbiornika - informuje Karolina Gałczyńska - Szymczyk z Urzędu Miasta. 

Galeria ma być wizytówką miasta i nową turystyczną atrakcją. prawdopodobnie powstanie w części dzisiejszego parku. Wejściem do galerii będzie wielki, przypominający wyglądem łódź podwodną zabytkowy kocioł parowy, który odnaleziono podczas rozbiórki starej, przedwojennej części "Marywilu".


ZOBACZ TAKŻE: Flesz – zerowy PIT dla młodych



Źródło: vivi24
Gmina Suchedniów odkupiła za symboliczną cenę pięć rzeźb, znajdujących się na terenie upadłych Zakładów Wyrobów Kamionkowych "Marywil". Syndyk sprzedał je za jedyne kilkaset złotych. ZOBACZ KOLEJNE RZEŹB NA NASTĘPNYCH SLAJDACH Własnością miasta stały się dwie futurystyczne rzeźby nieżyjącego artysty Stefana Maja, a także wizerunek doktora Witolda Poziomskiego, Dziewczynę z Kotem, Chrystusa Frasobliwego. Nabyto również sześciany z literami, składającymi się w napis "Suchedniów". Wszystkie rzeźby wykonane są z miejscowej gliny, wiele lat temu zostały wypalone w specjalnych piecach do wypieku ceramiki. Niewypalonych rzeźb, stojących w jednej z hal samorząd nie odkupywał - nie da się ich już ocalić. Poza tym, jak ocenili fachowcy, nie przedstawiają one większej wartości artystycznej. - Rzeźby zostaną wystawione w Galerii Sztuki "Kocioł", która ma powstać nad zalewem po rewitalizacji terenów wokół zbiornika - informuje Karolina Gałczyńska - Szymczyk z Urzędu Miasta. Galeria ma być wizytówką miasta i nową turystyczną atrakcją. prawdopodobnie powstanie w części dzisiejszego parku. Wejściem do galerii będzie wielki, przypominający wyglądem łódź podwodną zabytkowy kocioł parowy, który odnaleziono podczas rozbiórki starej, przedwojennej części "Marywilu". ZOBACZ TAKŻE: Flesz – zerowy PIT dla młodych Źródło: vivi24
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak globalne ocieplenie zmienia wakacyjne trendy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na skarzyskokamienna.naszemiasto.pl Nasze Miasto