49 Koncert Charytatywny Fundacji "Daj Szansę" w Skarżysku - niezwykłe duety na scenie

Mateusz Bolechowski
Mateusz Bolechowski

Wideo

Udostępnij:
W sobotę 14 maja w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku - Kamiennej odbył się już 49 koncert charytatywny Fundacji "Daj Szansę". Nagrodzono dobroczyńców, a na scenie pojawiły się niezwykłe duety - stypendyści zaśpiewali razem z fundatorami.

W sali koncertowej Miejskiego Centrum Kultury w sobotę odbył się już 49 koncert charytatywny Fundacji "Daj Szansę". Działa ona od ponad 20 lat, dzięki wsparciu ludzi dobrej woli i firm na pomoc uzdolnionej młodzieży z terenu powiatu skarżyskiego, pochodzącej z niezamożnych rodzin przekazała w formie stypendiów już ponad milion złotych. Warto podkreślić, że członkowie fundacji pracują społecznie i prawie 100 procent zebranych pieniędzy przekazują na rozwijanie talentów naukowych, sportowych i artystycznych naszej młodzieży.

W sobotę rozpoczęto od przyznania wyróżnień najhojniejszym darczyńcom fundacji. Najwyższe, statuetkę "Siewca Dobra" jako siódma osoba w historii fundacji, otrzymał Tomasz Wojteczek (wcześniej przyznano je Leszkowi i Karolinie Wojteczkom).

Lista wyróżnionych:

 • Siewca Dobra – Tomasz Wojteczek
 • Złote Serce – Artur Berus

Certyfikaty przynależności do Kręgów Fundatorów Fundacji „Daj Szansę”:

 • Do Brylantowego Kręgu Fundatorów - Tadeusz Bałchanowski, Paweł Krupa, Bartosz Bętkowski, Jacek Jeżyk, Grzegorz Małkus
 • Do Platynowego Kręgu Fundatorów Fundacji „Daj Szansę” – Pan Piotr Brzeziński, Pani Bogumiła Niziołek, Pani Teresa Smulczyńska
 • Do Złotego Kręgu Fundatorów Fundacji „Daj Szansę” – Pani Barbara Kocia, Pan Zbigniew Miernik
 • Do Srebrnego Kręgu Fundatorów Fundacji „Daj Szansę” – Pan Roman Wojcieszek
 • Do Brązowego Kręgu Fundatorów Fundacji „Daj Szansę” – Pan Arkadiusz Bogucki

Certyfikaty Dobroczynności:

 • Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Skarżysku-Kamiennej
 • Bank Spółdzielczy w Suchedniowie
 • EPP Property Management w Kielcach
 • Miejskie Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej

Koncerty "Daj Szansę" zawsze są niezwykłe i tak było i tym razem. Na scenie pojawiły się niemal wyłącznie duety. Wspólnie występowali stypendyści fundacji i... jej darczyńcy, były też duety rodzinne. Już na początku hymn "Daj Szansę" wspólnie wykonali prezes Joanna Wężyk i stypendysta Miłosz Dobrucki. Były prezydent Skarżyska Roman Wojcieszek wspólnie z Janem Markowskim wykonali utwór "You rise me up", akompaniował im zespół kameralny Jolanty Pietrali. Wicestarosta Anna Leżańska i Żaneta Okła zaśpiewały piosenkę "Baju baj" Anny Jantar, Monika Walczak, prowadząca koncert, wspólnie z Mają Skórską przygotowały piosenkę Danuty Rinn "Kto ma tyle wdzięku, co ja", Barbara Kocia, Maria Wroniewska (fundatorki) i Aleksandra Zagórska (stypendystka) zaśpiewały "Chodź, pomaluj mój świat" z repertuaru grupy 2+1. Małgorzata Mańkowska i jej tata Michał, nauczyciel z II liceum i wielokrotny uczestnik telewizyjnego programu "Jaka to melodia" wykonali utwór z filmu "Piękna i Bestia". "Bukę" duetu "Kwiat jabłoni" zaprezentowali Wiktoria Paduch z tatą Mirosławem. Na scenie pojawili się też Zbigniew Biber w dwóch utworach - z Janem Markowskim i Żanetą Okłą, Grzegorz Małkus i rodzina Wiśniosów.
Podczas koncertu z kwesty zebrano kwotę w wysokości – 2918 złotych.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie